Кав’ярня «БУНА»Дещо про кавуДещо про чайЯк нас знайти 

Скуштуйте каву еспресо, що приготована на основі фірмової суміші «БУНА»
за ціною 10.00 грн.

Способи приготування кави

Застереження.Ми не наполягаємо щодо довершеності термінології, дотримання уявних або реальних стандартів і рецептур країн та регіонів, канонів, нав’язаних безліччю поважних гуру. З повагою відносимося до всіх форм існування кави (в тому числі і до розчинної кави і навіть до розчинного чаю)? Яким способом яку каву пити – це повністю Ваш вибір. Ми готові його підтримати.

Ми пропонуємо на Ваш розсуд одну й ту ж каву (з кількох десятків сортів) приготувати в різний спосіб. Очевидно, навіть найбільш точно вивірені і «прописані» способи приготування кави як «сіцілійський» еспресо з допомогою сучасної, здавалося б, досконалої еспресо-машини допускають і допускали певні варіації і потребують хисту та часточку душі. Що вже казати про історично давні підходи створення цього напою в різних країнах однієї традиції, що модифікувалися. Можливо, Ви думаєте, що в Туреччині Вам усюди запропонують каву по-турецьки в джезві на піску? Там теж є свій аналог еспресо-машини для «кави по-турецьки», де каву приготують в джезві з нетрадиційного металу в спеціальній «джезво-машині». Тож ми сподіваємося на Вашу певну поблажливість щодо нашого «прочитання» процесу, технології та церемонії, максимально наближеній до нашого розуміння історичної традиції. Повірте, ми вміємо багато і робимо все якісно та будемо вдячні за любу підказку та удосконалення.

Методи створення напою не обов’язково відповідають історично-хронологічній послідовності.

Буна – перший спосіб приготування кави. Готується в джебені (ebena, jebena - ефіопський теракотовий кавник, покритий чорною глазур’ю) з можливим добавками кориці, чорного кардамону або кореню імбиру. У вузьке горло вставляться фільтр на зразок кінського волосся для зціджування гущі. В кав’ярні «Буна» готується в автентичному ефіопському кавнику.

Кава аравійська – з стручками зеленого кардамону. Готується на повільному вогні з подрібненим кардамоном без цукру. В дxалля (финджані) власне і готується кава, хоча в традиціях роблять також в чомусь схожому на джезву і тричі переливається/охолоджується туди-сюди. Ви можете побачити такий кавник в кав’ярі «Буна», хоча з огляду на його поважний вік (орієнтовно 200 років) ми в ньому не готуємо. В дійсності, в різних арабських країнах використовують не лишень цей «бедуїнський» варіант кавника, а і його метаморфози. Вони у нас є. Ще в одному з варіантів приготування аравійської кави на протязі 10 ~ 15 годин (Sic!) ви отримаєте настільки насичений напій, що ми не ризикуємо його пропонувати.


Зелений кардамон

Пам’ятник дxалля/финджан
в столиці Катара

Кава з дxалля/финджану

Кава по-турецьки – приготована в джезві (турці) з невеликою кількістю цукру. Перед вживанням бажано попередньо перекласти ложечкою кавовий корок з джезви в чашку. Всі бачили цю турку-джезву, якщо ні - приходьте. Їх реально можна взяти в руки. Готуємо на піску в справжній джезві, а не на сучасному досягненні турецького hi-tech - аналогові «еспресо-машини».

Кава по-віденськи – після австро-турецької війни (за легендою) віденці не бажали пити каву по-турецьки. Так виникла кава по-віденськи – без гущі, з вершками, але в дійсності та ж кава по-турецьки.







Кава в гейзері, приготована в кавоварках гейзерного типу, попередник сучасного методу еспресо за інших температурних умов, тиску пари та води, часу приготування.

Кава, приготована у френч-пресі , знарядді професійних каппінгів, по-суті надає змогу екстрагувати півтора десятка тисяч ароматизованих речовин, що містяться у каві – неперевершений у цьому відношенні спосіб приготування кави та розкриття її неймовірного багатства відтінків.

Еспресо – спосіб приготування кави родом з Сицілії, що дозволяє виявити кращі ароматичні компоненти кавових зерен, квінтесенція всіх інших способів заварювання (так думає багато хто). При цьому кофеїну в цей прекрасний концентрований напій потрапляє менше, ніж при застосуванні любого іншого способу приготування кави. Проте, завдяки високій концентрації, він краще засвоюється організмом і зумовлює більшу дію. Різноманітні варіації еспресо з молоком та вершками суттєво пом’якшують ефект дії кофеїну. Еспресо – метод, що найкраще проявляє всі недоліки зерна. Пінка на каві (crema) зберігає багато ароматичних компонентів (орієнтовно три тисячі), що випаровувалися б або розпалися б в результаті контакту з водою. Це найбільш стандартизований спосіб, що крім усього іншого, має на меті зменшити вплив людського фактору. Кава їм вдалася, а з впливом - не дуже склалося, навіть на самих «наворочених» еспресо-машинах.
Дуже важливим для утворення пінки на каві є присутність ароматичних масел (чим їх більше, тим швидше пінка розпадається). В якісній арабіці їх понад 16%, а в робусті (любій) – менше 10%. Це тільки одна з причин, чому добавляють багато робусти при приготуванні еспресо. В інших способах технологічно в цьому немає потреби. А економічно? Відповідь на Ваш розсуд.



А на завершення - кава по-польськи. Чому ні?


Щоб не зіпсувати враження від кави, не бажано використовувати замінник цукру.