Кав’ярня «БУНА»Дещо про кавуДещо про чайЯк нас знайти 

Дещо про каву

Жоден напій не має стільки ароматичних речовин та смакових відтінків, як кава (понад 15 тисяч).

Каві потрібно дев’ять місяців для досягнення стиглості. В залежності від виду та клімату, арабіка достигає на протязі 6-8 місяців після цвітіння, робуста ~ 9-11 місяців. В смузі біля екватора у кави два сезони цвітіння і, відповідно, два сезони збору урожаю. В залежності від клімату і опадів цвітіння може повторюватися через місяць або кілька місяців. Відповідно і урожаїв збирають кілька на протязі (4~5) місяців. Пік складає 1~2 місяці під час яких якісні показники кави найвищі. За умови, що зібрані тільки спілі ягоди і вони належним чином оброблені, то це й буде найякісніша партія кави з плантації.

Робуста має два набори хромосом, від материнської та батьківської рослин, по 11 хромосом в кожному. Арабіка наділена чотирма наборами хромосом. Фактично саме ці «зайві» хромосоми дали змогу з кількох рослин арабіки виростити мільйони дерев після вдало проведеної операції з переміщення кількох саджанців дерева кави від «монополістів» з Аравії. І це в той час, коли вся Абісінія/Ефіопія була в «дикоростучій» каві, як і сьогодні.

Для арабіки краще висота 800~2000 метрів (виняток ~ 2800 метрів в Ефіопії). Чим далі від екватора, тим менше висота – до 100 метрів в Бразилії та Карибському регіоні. Робуста – всюди до висоти 900 метрів (за винятком 1500 метрів в Уганді). Для арабіки ідеальна температури від 15º до 24º, для робусти від 24º до 30ºС.

Спостереження. Ніхто (чомусь) не готує чисту робусту?. У всякому разі нам не вдалося виявити ці місця. А наші пропозиції чомусь були знехтувані.